دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه ویژگی های آموزش صلح در برنامه ی درسی دوره ی ابتدایی از دیدگاه کارشناسان و معلمان

تکه ای از متن پایان نامه :

تقویت احساس مسئولیت که هدف اولیه آموزش صلح می باشد، مستلزم تربیت اخلاقی عمیق می باشد که با هدف به کمال رساندن شخصیت جامع نوع بشر، انجام می­گیرد. پس آموزش صلح در سراسر زندگی هر یک از آدمیان ادامه دارد. آموزش صلح نمی­تواند خنثی و عاری از ارزش­ها باشد: شجاعت کار بر اساس ارزش­های اخلاقی ، یک امر اساسی می باشد. این ارزش­ها لازم می باشد در بیانیه حقوق بشر سازمان ملل متحد پیشنهادهای یونسکو جای گیرند و مبنای فعالیت­های آموزشی مردان و زنان در همه کشورها باشند (ذکاوتی قراگزلو،1381).

برطبق نظریه یونسکو هدف عمده، تغییر آگاهی بشر می باشد. به طوریکه شرایط اجتماعی به سوی عدالت تحول یابد. یونسکو سال2000 میلادی را سال فرهنگ و صلح و سازمان ملل سال 2011-2010 را دهه بین المللی فرهنگ صلح اعلام کردند.

یونسکو تنها سازمان بین المللی می باشد که از وظایف اصلی و کلیدی آن پرداختن به مسائل آموزشی به شمار می­آید. این سازمان مؤلفه­های صلح را به توضیح زیر اعلام می­کند:

  • دموکراسی(حقوق بشر) 2- تعاون و همبستگی       3- حفظ فرهنگ­ها         4- خود و دیگران         5- جهان وطنی      6- حفاظت از محیط زیست         7- معنویت

برای این­که احتمال بروز جنگ کاهش یابد و افراد بتوانند با طبقات پایین جامعه احساس یکدلی داشته باشند، درک متقابل افراد توسعه یابد ، آموزش و پرورش بایستی در جهت تحقق شرایط صلح­آمیز و انسانی­تر گام بردارد.

” اگر گذرگاه اصلی صلح اندیشه بشر­ها باشد، پس منطقی می باشد که آموزش صلح از اهمیت برجسته­ای برخوردار باشد. صلح قابل آموزش می باشد و عرصه اصلی آن آموزش و پرورش می­باشد و آموزش و پرورش چهارراهی می باشد که کس را از آن گریز نیست” (ذکاوتی قراگزلو، 1385).

  1. تساوی حقوق بشر­ها
  2. مطمئن کردن مردم از وجود حقوق بشر
  3. حفظ صلح و خلع سلاح
  4. رشد اقتصادی و تحول اجتماعی

 

 

 

 

 پایان نامه پایان نامه مطالعه ویژگی های آموزش صلح در برنامه ی درسی دوره ی ابتدایی از دیدگاه کارشناسان و معلمان-سایت ارشدها

 

پایان نامه مطالعه ویژگی های آموزش صلح در برنامه ی درسی دوره ی ابتدایی از دیدگاه کارشناسان و معلمان-سایت ارشدها

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه