تکه ای از متن پایان نامه :

 

  1. قیمت‌گذاری محصولات: تعیین آثار سیاست‌های قیمت‌گذاری بر سود واحد انتفاعی .
  2. سایر وظایف: سیاست‌های اعتباری و وصول مطالبات، بیمه‌نامه‌ها، و طرح‌ریزی مزایا به مقصود انگیزش کارکنان(نظیر مزایای جانبی و طرح‌های اختیار خریداری سهام و مانند آن).

مدیر مالی معمولاً متخصصی می باشد که آگاهی‌های کلی در زمینه‌های متنوع امور مالی دارد و احتمالاً در یک یا دو زمینه مشخص نیز متخصص می باشد. دامنه وظایف امور مالی چنان وسیع می باشد که در بسیاری از واحدهای انتفاعی شامل کارکنان چندین دایره یا بخش می‌شود و با رده‌های متعدد و مختلف مدیریت سروکار پیدا می‌کند .

امروز شرایط، مشخصات و ویژگی‌های مدیران مالی در حال توسعه می باشد، سریع می باشد و به این دلیل، شرکت‌های بزرگ معمولاً برای یافتن اشخاص واجد شرایط برای تصدی پست مدیریت مالی، در خارج از سازمان خود نیز جستجو می‌کنند. انتظارات زیاد از مدیران مالی به دو دلیل اصلی پدید آمده می باشد. مثلاً تکنیک‌های تحلیل مالی به نحو اساسی پیچیده‌تر شده می باشد. ثانیاً، بسیاری از واحدهای انتفاعی بزرگعملیاتی در سطح بین‌المللی انجام می‌دهند یا منابع مالی مورد نیاز خود را در آن سطح تأمین می‌کنند. پس، مدیران مالی این قبیل واحدهای انتفاعی نه تنها بایستی با شرایط و بازار سرمایه کشور خود آشنا باشند؛ بلکه نیاز دارند مقتضیات سایر کشورها؛ بویژه کشورهایی که بازار سرمایه عمده‌ای دارند را نیز بدانند(بولو وطالبی،1390).

 

2-4- مفهوم عملکرد شرکت

مروری بر فرهنگ‌های لغات نشان‌دهنده‌ی تنوع معانی واژه عملكرد می باشد. به نظر می‌رسد منطقی می باشد كه آغاز لیستی از تمام این معانی ضمنی ارائه شود و از تجمیع آن‌ها بتوان یك تعریف قابل استفاده برای عملكرد ارائه داد:

– عملكرد، قابل اندازه‌گیری به وسیله عدد یا یك اصطلاح می باشد.

– عملكرد، انجام دادن چیزی می باشد با یك قصد و نیت خاص(مثلاً ایجاد ارزش).

– عملكرد، نتیجه یك اقدام می باشد(ارزش قابل اندازه‌گیری ایجاد می‌شود).

– توانایی انجام یك نتیجه یا قابلیت ایجاد آن را عملكرد گویند(برای مثال، رضایت مشتری به نظر می‌رسد معیار قابلیت سازمان برای فروش آینده می باشد).

– عملكرد، مقایسه نتایج با چند الگو یا مرجع انتخاب شده یا تحمیل شده داخلی یا خارجی می باشد.

– عملكرد، نتایج مقایسه با انتظارات می باشد.

– عملكرد در روانشناسی، آن چیزی می باشد كه بروز داده می‌شود.

 

 

 

 پایان نامه پایان نامه ارزیابی عملکرد مالی بانک ‌‌ها با استفاده از روش ‌های غیر پارامتری مطالعه موردی بانک کشاورزی استان اردبیل – سایت ارشدها

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه