پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :بازسازی معنایی ارزش‌های بین نسلی (موردمطالعه شهر رودبار جنوب) 

تکه ای از متن پایان نامه :

به اعتقاد بالس، دیالکتیک بین نسلی، همه­ی ما را در خشونت، پذیرش و زایش فرهنگی در­گیر می­کند. ما با افراد بزرگ‌تر از خودمان تخالف می­ورزیم، آن­ها هم با ما مقابله می­کنند. آن­ها راهی برای پذیرفتن ما نمی­یابند و یا می­یابند، همان­گونه که ما اُبژه­های نسلی آنان را از آن خود می­کنیم، به بعضی از آن اُبژه­ها جنبه­ای تاریخی می­بخشیم و در نظمی کیهانی کاربردپذیرشان می­سازیم، نظمی که ممکن می باشد یک نسل را در جایگاهی ماورای نسلی قرار دهد (همان: 27).

2-2-1-10 رویکرد نسلی ویلیام اشتراوس[1] و  نیل هاو[2]

اشتراوس و هاو در مطالعاتی متعدد سنگ بنای نظریه­ای را نهاده­اند که می­توان آن را رویکرد نسلی به تاریخ نامید. مهم­ترین نوشته­ای که در آن این دو محقق آمریکایی چارچوب نظریه­ی خود را توضیح داده­اند، کتاب نسل­ها: تاریخ فردای امریکا می باشد. این کتاب تاریخ امریکا را در قالب 18 نسل مورد بازبینی قرار داده و کوشش کرده می باشد تا بر اساس تجربیات هر نسل ویژگی­های کلی­شان را به تصویر در­آورد و نوعی چشم­انداز نسل محور را جایگزین شیوه­ی تاریخ­نگاری مرسوم واقعه محور کند. بر این اساس، این دو پژوهشگر تاریخ امریکا را به پنج دوره تقسیم کرده­اند و در هر دوره سه ویژگی عمده­اش توانایی تطبیق با شرایط موجود می باشد، جایگزین می­شود ( کاظمی­پور، 1388: 17-20).

2-2-1-11 رویکرد نسلی وایت

دیوید وايت وقايع و حوادث بسيار مهم و تكان­دهنده در هر جامعه را در هر برهه­ای از زمان سازنده و شكل­دهنده نسل­های تاريخی خاص می­داند. فرصت­هایی كه در آن جمعی تحت تأثير مشترك يك حادثه قرار می­گيرند و همه نگاه­ها را متوجه خودش می­كند. اين افراد مشترك، يك حافظه مشترك تاريخی در مورد سرنوشت خود در ارتباط با آن واقعه دارند. اين مجموعه مشترك تداعی­كننده يك نسل می باشد.

وايت در كتاب خارج از دهه شصت[3]، علاوه بر تأکید بر تجربه جنگ ویتنام، به سن به­عنوان شاخص اصلی نسل توجه کرده می باشد. مطالبی که در این کتاب آمده می باشد

[1]. William Strauss

[2] . Neil Howe

[3] . Out Of The Sixties. Storytelling and the Vietnam Generation

بازسازی معنایی ارزش‌های بین نسلی (موردمطالعه شهر رودبار جنوب)

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت pdf):

بازسازی معنایی ارزش‌های بین نسلی (موردمطالعه شهر رودبار جنوب)

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه