تکه ای از متن پایان نامه :

 

اینترنتی مانند فیس‌بوک هستند، دسترسی اکثریت پاسخ‌گویان به شبکه‌ها‌ی اجتماعی نظیر فیس‌بوک و غیره از طریق فیلترشکن انجام می‌شود و بیشتر افراد اعتقاد دارند که استفاده از فیلترشکن برای آن‌ها آسان و در دسترس می باشد.

خلیل سردارآبادی (1382) تحقیقی با عنوان مطالعه تاثیر رسانه‌های جمعی، فناوری‌های جدید ارتباطی و ارتباطات فردی بر آگاهی سیاسی دانشجویان (1382-1379): مطالعه موردی؛ دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه تهران، انجام داد و نتیجه گرفت که عصر جدید، عصر انفجار اطلاعات و انقلاب ارتباطات نام گرفته، عصری که همه چیز به اطلاعات وابسته می باشد. امروزه، سیاست، حکومت و جوامع، بیش از گذشته، رسانه شده و حیات بشری به شکل شگفت‌آوری با رسانه‌ها ‌عجین شده می باشد. گسترش کمی و کیفی رسانه‌ها‌ی جمعی و فناوری‌های ارتباطی، در افزایش آگاهی سیاسی مخاطبان تأثیر بسزایی داشته‌اند. سرعت وقوع رویدادهای سیاسی- اجتماعی، بحران‌های جهانی و غیره، کسب اطلاعات برای بشر امروزی را ضروری می‌سازد. در این مقاله نتایج مربوط به تأثیر رسانه‌ها‌ی جمعی، فناوری‌های جدید ارتباطی و ارتباطات فردی بر آگاهی سیاسی دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه تهران و نیز ارتباط یا هم‌بستگی بین اعتماد پاسخ‌گویان به هر یک از این منابع با سطح آگاهی سیاسی آنان نشان داده شده می باشد.

حسن بشیر (1387) تحقیقی با عنوان معناشناسی جدید ارتباطات: زمینه‌سازی برای شناخت عمیق‌تر ارتباط فرهنگ و رسانه انجام داد که خاطر نشان می‌کرد با در نظر داشتن این‌که عصر کنونی «عصر ارتباطات» شناخته شده می باشد و به رغم این‌که تعاریف منعددی تاکنون برای مفهوم ارتباطات ارایه شده، اما هنوز این مفهوم نیازمند تعریفی مناسب‌تر و جامع‌تر می باشد. یکی از مشکلات جدی در تعریف ارتباطات، بدیهی بودن معنای آن و تحقق آن در همه ابعاد زندگی می باشد. بدیهی بودن معنای ارتباط به معنای دست‌یابی به تعریف روشن آن علی گرانمایه‌پور و محمد رضا نوروزپور (1390) تحقیقی با عنوان نگاهی به تأثیر خبری رسانه ملی در گرایش کارشناسان ارتباطات به اخبار و گزارش‌ها‌ی رسانه‌ها‌ی خارجی در انتخابات دهم ریاست‌جمهوری انجام دادند و به پرسش‌ها‌ی زیر پرداختند؛ آیا میان رویه جانب‌داری در اخبار و شفاف نبودن اخبار و اطلاعات رسانه ملی و افزایش بی‌اعتمادی کارشناسان ارتباطات ارتباط هست؟

آیا انعکاس واقعیت در رسانه‌ها‌ی خارجی یکی از علت های اصلی افزایش اعتماد کارشناسان ارتباطات به شبکه‌ها‌ی خارجی می باشد؟

 

 

 

 پایان نامه تأثیر شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان بی‌بی‌سی در مشارکت سیاسی دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی و تهران

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه