تکه ای از متن پایان نامه :

 

خیار محصول فصل گرم بوده نسبت به سرما حساس بوده حتی درجه حرارت­های نسبتاً پایین را نمی­تواند تحمل کند. چنان­چه دمای هوا در شب­ها پایین­تر از پنج درجه سانتی­گراد باشد میوه­ها به حد کافی تشکیل نشده یا اختلالات فیزیولوژیکی در آن­ها ظاهر می­شود. دمای بالا برای جوانه­زنی، رشد رویشی و رشد زایشی لازم می باشد. حداقل دما برای جوانه زدن بذر خیار 12 درجه سانتی­گراد و برای رشد و نمو دمای بالای 10 درجه سانتی­گراد لازم می باشد. گل­ها آغاز در دمای 15 درجه سانتی­گراد به بالا باز شده و اقدام لقاح در دمای 26 تا 29 درجه سانتی­گراد انجام می­گیرد. تغییرات شدید دمای شب و روز و میزان دمای کم در شب می­تواند موجب کاهش طعم و مزه و سبب تلخی خیار، بد شکل شدن میوه­ها و ریزش آن شود. شب­های سرد و مرطوب در تابستان نیز موجب بروز سفیدک دروغی می­شود. بالای آن تا حد زیادی به صافی و خوش­رنگی و شفافیت آن بستگی دارد. به همین جهت نباید آن را به طور درهم و چپ و راست در صندوق­های بزرگ بسته­بندی کرد زیرا در این صورت فشار وزن خیارها و فرو رفتن هر خیار در دل خیار دیگر باعث می­شود که وقتی خیار به بازار می­رسد صافی و زیبایی اولیه خود را از دست بدهد و کاهش قیمت پیدا کند. توصیه می­شود که خیار گلخانه­ای را در کارتن­های کوچک و با لفاف کاغذ بسته­بندی کنند و خیارها را تماما در یک جهت در کارتن قرار دهند. برای افزایش بازارپسندی خیار بایستی کوشش شود که حتی­المقدور خیارهای ریز و درشت را از هم جدا کرده و خیارهای هم اندازه را در یک کارتن بسته­بندی نماید.

2-4- گوجه­فرنگی

2-4-1- ارقام گوجه­فرنگی

گوجه­فرنگی گیاهی علفی و یکساله می باشد. گل­های آن دو جنسی و میوه گوجه­فرنگی میوه حقیقی آن می باشد. اگر گوجه­فرنگی در هنگام نشاکاری، عمیق نشاکاری شود ریشه­ها از ساقه تولید و منشعب      می­شوند. روی ساقه گوجه­فرنگی کرک­های فراوان و غده­های غنی ترشحی مشاهده می­شود که در جابجا شدن نبات غده­ها می­ترکد. برگ­ها مرکب بوده و به صورت متناوب روی هم قرار دارند. گوجه­فرنگی دارای واریته­های متفاوتی می باشد. عده­ای گوجه­فرنگی را براساس زمان رسیدن تقسیم­بندی می­کنند که در این صورت به واریته­های زودرس، میان­رس و دیررس قابل تقسیم می باشد. عده­ای دیگر براساس اندازه بوته روی گوجه­فرنگی تقسیم­بندی انجام می­دهند که از این نظر واریته­های گوجه­فرنگی به سه تیپ پا بلند، نیمه پا بلند و پا کوتاه تقسیم می­شوند (Singh, 2006).  

2-4-3- برداشت و نگهداری گوجه­فرنگی

گوجه­فرنگی­ها بایستی سفت و رنگ کامل باشد وقتی که آن­ها در تابستان­ها و با متوسط دمای روزانه تابستان در حدود 75 درجه فارنهایت برسند دارای بهترین کیفیت هستند. زمانی­که دمای هوا بالا می باشد (دمای هوا 90 درجه فارنهایت یا بیشتر) فرآیند نرم­شدگی تسریع می­یابد و تسریع رنگ عقب می­افتد، در نتیجه کیفیت محصول کاهش پیدا می­کند. به خاطر این علت های در طول آب و هوای گرم تابستانی   گوجه­فرنگی­ها را بایستی هر روز یا دو روز یک بار چید. گوجه­فرنگی­ها بایستی در کاغذ در دمای 60 تا 65 درجه فارنهایت نگه­داری شوند. آن­ها بعد از چندین هفته به آرامی می­رسند.

2-5- توت­فرنگی

2-5-1- ارقام توت­فرنگی

ارقام توت­فرنگی به گروه ارقام بهاره یعنی بوته­هایی که در سال یک بار میوه می­دهند و ارقام چهار فصله که در سال بیش از یک بار میوه می­دهند، تقسیم می­گردند. مهمترین ارقام بهاره عبارتند از گورلا، آلیسو، تیوگو، رد گانتلت، اسیتا، کاتس کیل، فرستا، ارقام چهار فصله: این ارقام بسیار قوی­الرشد و خزنده بوده و از اواخر اردیبهشت تا اواخر تابستان و گاهی اوایل پاییز میوه می­دهند. میوه­ها ریز و به

 

 

 

 پایان نامه آنالیز شاخص¬های اقتصادی و انرژی در تولید محصولات گلخانه¬ای استان زنجان92 – سایت ارشدها

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

 

پایان نامه ارشد: آنالیز شاخص¬های اقتصادی و انرژی در تولید محصولات گلخانه¬ای استان زنجان