دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه ویژگی های روان سنجی پرسشنامه استرس و ارتباط آن با پرسشنامه سلامت عمومی

تکه ای از متن پایان نامه :

 

همه  روان شناسان با تبیین زیست – شناختی موافق نیستند. روان شناس ایگل (2000)، اظهار می دارد که، در واکنش به استرس، ممکن می باشد تفاوت های فرهنگی باشد.

«فکر می کنم شواهد کافی در اختیار داریم که بگوییم زنان حس پذیرش بیشتری دارند. آیا حس پذیرش جنبه زیست شناختی دارد یا به این دلیل می باشد که زنان، برای رشد خود، مسئولیت پذیری و آمادگی بیشتری دارند؟ سوالی که در ذهن همه روان شناسان هست؟»

سلامت

از دید روانپزشکان سلامتی عبارت می باشد از تعادل در فعالیت های زیستی، روانی و اجتماعی افراد که آناناز این تعادل سیستمیک و ساختارهای سالم خود برای سرکوب کردن و تحت کنترل در آوردن بیماری استفاده می کند.

کارشناسان سازمان بهداشت جهانی سلامت فکر و روان را این طور تعریف می کنند: سلامت فکر عبارت می باشد از قابلیت ارتباط موزون و متناسب با دیگران ، تغییر و اصلاح محیط فردی و اجتماعی و حل تضادها و تمایلات شخصی به طور منطقی ، عادلانه و مناسب (میلانی فر ، 1382) .

تعریف سازمان بهداشت جهانی:« سلامت؛ حالت تندرستی[1] کامل جسمانی، روانیو اجتماعی می باشد نه صرفاً فقدان ضعیف یا بیماری»(Who ، 1974؛به نقل از ادلین[2] و همکاران،200).

سلامتی[3] یکی از واژه هایی می باشد که گمان می کنیم تعریف آن آسان می باشد مگر وقتی دریابیم که این واژه برای مردم مختلف معنای بسیار متفاوتی دارد. معنای لغوی ریشه سلامتی «کامل بودن[4]» می باشد.

این واژه در زبان های  انگلوساکسون از ریشه ای گرفته می شود که واژه های کامل، بی عیب[5] و مقدس[6] هم از آن گرفته شده اند. سلامتی و مذهب با یکدیگر ارتباط ای طولانی داشته اند و هم اکنون نیز در بسیاری از فرهنگ ها با هم ارتباط دارند (شریدان و رادماشر[7]، 1992؛ به نقل از میرزایی،1389).

[1] Well being

[2] Edlin, G,

[3] Health

[4] Wholeness

[5] Hale

[6] Holy

[7] Sheridan & Radmasher

 

 

 پایان نامه پایان نامه مطالعه ویژگی های روان سنجی پرسشنامه استرس و ارتباط آن با پرسشنامه سلامت عمومی-سایت ارشدها

 

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه