تکه ای از متن پایان نامه :

 

  1. ایجاد توافق عمومی .
  2. باور پذیری و اعتماد ( کارسو[1] ، 2002 )

12-2-2-  اهمیت هوش هیجانی در مدیریت

در قرن 21 مدیران به این نتیجه رسیدند که مسئولیت بیشتری به کارمندانشان واگذار کنند و به آنها اعتماد داشته باشند. این کار به تغییرات بنیادی در روش های مدیریت انجامیده می باشد در روش های مردمی تر در رهبری و مدیریت ، آزادی و پاسخ گویی تمرین می شود. در روش های جدید رهبری، اعتماد رکن اصلی می باشد و توانایی ارتباطات بیشتر، مشارکت گروهی و داشتن تیمی مفید می باشد .  ( کارسو، 2002 )

ماتیوس[2] (2002 ) تأکید کرد که رهبر برای فعالیت طرفدارانش در دستیابی به اهداف سازمانی نیاز به هوش هیجانی بالایی دارد.

توانایی مدیریت و رهبری در این می باشد که رهبر بتواند احساسات گروه را درک کند . این توانایی به مدیر اجازه می دهد از اعتماد و صداقت آنها در گسترش عملکرد سازمان استفاده کند . (کلینکه[3] ، 1998)

گلمن به نقل از کواین مورای ابراز می کند : سازمانهایی که پیوسته در معرض توسعه و تغییر هستند نیازمند بیشترین هوش هیجانی هستند. ( گلمن ، 2001 )

با این وجود در تأثیر هوش هیجانی در موفقیت های اجتماعی در سطوح بالا جای بحث و پژوهش بیشتری هست. زیرا که سازگاری بامحیط یک نوع موقعیت می باشد و توانایی تغییر شرایط در جهت دلخواه امر برتری می باشد که هوش هیجانی با تعاریف و مقیاس های کنونی قادر به تبیین آن نیست.(خسرو جاوید،1381)

[1]-Caruso

[2]-Matthews

[3]Kleinke

 

 

 پایان نامه مقايسه اثر بخشي آموزش هوش هيجاني و مصون سازي در مقابله با استرس بر كيفيت زندگي و شادكامي زنان يائسه

 

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه