دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   تأثير سودآوري و پراكندگي مالكيت بر ميزان افشاي اختياري

تکه ای از متن پایان نامه :

 

مديريت را درمورد معيارهاي بكار رفته در برآورد ميزان مطالبات مشكوك الوصول و استهلاك تاسيسات و ماشين آلات توصيف کند، براي استفاده کنندگان صورتهاي مالي مفيد باشد.

2-3-5  روش هاي افشا

در گزارشگري مالي اطلاعات را مي توان به گونه هاي مختلف افشا كرد. انتخاب بهترين شيوه افشا به ماهيت و اهميت نسبي اطلاعات در هر مورد بستگي دارد. راه هاي متداول و مرسوم براي افشاي اطلاعات مالي را مي توان به توضیح زير طبقه بندي كرد (شباهنگ، 1386، ص 164):

  • شكل و ترتيب صورتهاي مالي اساسي
  • اصطلاحات و ارائه جزييات
  • يادداشتهاي همراه صورتهاي مالي
  • گزارش حسابرس مستقل
  • گزارش هيأت مديره

2-3-5-1 شکل و ترتيب صورتهاى مالى اساسى

مربوط ترين و با اهميت ترين اطلاعات بايد همواره در متن صورت هاي مالي اساسي منعكس شود مشروط بر اين كه انعكاس چنين اطلاعاتي در صورت هاي مزبور مقدور باشد. به محض اين كه بتوان رويدادهاي مالي و ساير تغييرات ايجادشده را با اعتماد و ميزان متعارفي از دقت و صحت اندازه گيري كرد، لازم می باشد دارايي ها و بدهي ها و اثرات حاصله بر سودخالص و حقوق صاحبان سهام در صورتهاي مالي افشا شود (همان منبع، ص 164).

2-3-5-2 اصطلاحات و ارائه جزئيات

همان گونه كه شكل صورتهاي مالي اساسي از لحاظ افشا اهميت دارد اصطلاحاتي كه در صورتهاي مالي مزبور بكار مي رود و جزئياتي كه در آن منعكس مي شود نيز واجد اهميت می باشد. اگر سرفصل ها و توضيحات مربوط به اقلام منعكس درصورتهاي مالي مناسب و گويا باشد به استفاده كنندگان آگاهي هاي لازم را مي دهد. اما استفاده از اصطلاحات مبهم تنها ميتواند باعث سردرگمي و برداشتهاي نادرست شود. استفاده از اصطلاحات فني حسابداري و داراي معاني شناخته شده و بكارگيري يكنواخت آنها در مورد اقلام مشابه، سودمندي صورتهاي مالي را افزايش و بهبود كيفيت افشا را باعث مي شود. به طور كلي رعايت

 تأثير سودآوري و پراكندگي مالكيت بر ميزان افشاي اختياري

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه : تأثیر سودآوری و پراکندگی مالکیت بر میزان افشای اختیاری