تکه ای از متن پایان نامه :

 

يافته ها متناسب می باشد كه افرادي كه در بزاقشان ، ميزان آنتي بادي IgA ـ بخشي از خط اول دفاعي بدن دردرماني  آگاه شوند . هدف كلي، طولاني كردن دوره اي می باشد كه فرد حداكثر انرژي جسمي و فعاليت بهينه مغزي و اجتماعي دارد ( چنگ[1] ،2003 ) يكي از اهداف بهداشت براي قرن 21، بهبود كيفيت زندگي می باشد و طبق تعريف سازمان بهداشت جهاني ” كيفيت زندگي ” عبارت می باشد از تصور افراد از موقعيت خود در زندگي با در نظر داشتن بافت فرهنگي و سيستم ارزشي كه در آن به سرمي برند، با در نظر گرفتن اهداف، انتظارات، استانداردها و نگراني هايشان ( سازمان بهداشت جهاني[2] ، 2007 ). در مورد زنان یائسه کیفیت زندگی معمولا به جنبه های مرتبط با سلامتی در کیفیت زندگی با در نظر داشتن مجموعه ای از علائم و بدون در نظر گرفتن عملکرد جسمی ،عاطفی و اجتماعی اشاره دارد،بنا بر این اغلب اصطلاح کیفیت زندگی به سادگی به مفهوم وجود علائم یائسگی مانند گر گرفتگی ،تعریق شبانه و خشکی واژن اشاره‌ مي‌كند .مطمئنا وجود این علائم بر کیفیت زندگی زنان موثر می باشد،ضمن انکه توجه همزمان به سایر جنبه های کیفیت زندگی مانند وضعیت سلامتی فرد،رضایت مندی از زندگی و عملکرد روانی نیز حائز اهمیت میباشد.(بلومل[3] و همکاران، 2000 )

2-1- اظهار مسئله

هوش هيجاني با آگاه ساختن بشر از هيجانات گوناگون موجب ميشود كه او به ياري هيجانات نيرومند و فعال سازي آنها ، به شرايط تحميل شده و يا موقعيت هاي اجباري و استرس آميز ، پاسخ هاي جرأت آميز داده، از ساخت وجودي خود دفاع كند . (گلمن[4]، 1995) .

[1]-Chanj

[2]Utian WH

[3]Blumel

[4]-Goleman

 

 

 پایان نامه مقايسه اثر بخشي آموزش هوش هيجاني و مصون سازي در مقابله با استرس بر كيفيت زندگي و شادكامي زنان يائسه

 

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه