دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه ویژگی های آموزش صلح در برنامه ی درسی دوره ی ابتدایی از دیدگاه کارشناسان و معلمان

تکه ای از متن پایان نامه :

 

در پژوهش دیگری در کانادا از سوی جک بکا­ (1976) با موضوع آموزش صلح صورت گرفت. به­طور اختصار نتایج زیر از نتایج زیر از پژوهش جک بکا به اقدام آمده؛ در حوزه آموزش مبانی صلح جهانی و توسعه منابع برنامه­های آموزشی اقدامات ناچیزی صورت گرفته می باشد. پاسخ­دهندگان در این گزارش احساس می­کردند که نیاز بیشتری به حمایت از آموزش صلح جهانی می باشد. و اساتید و محققان صلح بایستی تأثیر کلیدی­تری داشته باشند. زیرا که نتایج تحقیقات آن­ها ضعف برنامه­های آموزش صلح را نشان می­داد. پیشنهادات این کمیته پس از نتایج پژوهش عبارت بود از:

  1. گسترش کمیته آموزش صلح جهانی
  2. گسترش نیروهای وظیفه ایالتی یا منطقه­ای
  3. گسترش دبیرخانه مستقل ملی در کانادا

ژولیت بسترمی (1973) در آمریکا در پژوهش­اش با عنوان: به صحبت­های کودکان و جوانان­مان گوش دهیم با هدف ایجاد یک برنامه­درسی مؤثر سؤالاتی را از دانش­آموزان و معلمان در ارتباط با مفهوم صلح به صورت میدانی پرسیدند. 2000 کودک و نوجوان و به همراه50 دانشجوی دانشگاه در این پژوهش شرکت کردند، این مدارس از سنتی تا پیشرفته درجه­بندی شده بودند. روش­های استفاده در این پژوهش شامل مصاحبه، مذاکرات گروهی، پاسخ­های کتبی، نوارهای ضبط شده و طراحی و تأثیر بازی کردن بود و نتایج قابل ملاحضه­ای در اثربخشی آموزش صلح داشت. نتایج این پژوهش نشان داد شرکت کنندگان از صلح و مفاهیم آن آگاهی بالاتر آموزشی، سازنده­ی تجربه­های قبلی دانش آموزان می باشد. در صورتی که این تجربه­ها معنادار باشد می­تواند شرایط یادگیری مادام العمر را فراهم نماید. برنامه­های درسی مدارس بایستی طوری طراحی و تبیین شود که این مهم را در خود بگنجاند.

در مطالعات محققان خارجی نیز به نوعی لزوم آموزش صلح مورد تاکید قرار گرفته می باشد. بطوریکه در «شورای جهانی برنامه­ی درسی و آموزش[1]» که در سال 1971 توسط معلمانی از سرتاسر جهان تشکیل شد. در مقدمه­ی اساسنامه این شورا که یکی از سازمان­های معروف جهانی در امر آموزش می باشد و مسئولیت و جایگاه معینی را در امر آموزش صلح به خود اختصاص داده، چنین اظهار شده می باشد:

1- (WCCI) World Concil of Curriculum and Instruction

 

 

 

 پایان نامه پایان نامه مطالعه ویژگی های آموزش صلح در برنامه ی درسی دوره ی ابتدایی از دیدگاه کارشناسان و معلمان-سایت ارشدها

 

پایان نامه مطالعه ویژگی های آموزش صلح در برنامه ی درسی دوره ی ابتدایی از دیدگاه کارشناسان و معلمان-سایت ارشدها

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه