دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تأثیر آموزش مهارت های مدیریت زمان بر کاهش اهمالکاری و عملکرد تحصیلی 

تکه ای از متن پایان نامه :

 

الگو برداری از طرح مدیریت زمان

همواره کوشش در الگو برداری از یک برنامه مدیریت زمان داشته باشید و در طرح الگوبرداری شده اهداف و اولویت های خود را بنویسید و آنها را مرتب کنید و سپس اولویت های غیر ضروری را حذف کنید و سپس اهداف بلند مدت و میان مدت خود را نیز شناسایی کرده و کوشش در به انجام رساندن آن داشته باشید این اهداف تعیین شده بایستی دست یافتنی و در عین حال آرمانی باشد تا سبب تحریک شما برای کوشش و کوشش شود و این نکته را فراموش نکنید که هیچ گاه کوشش در کپی برداری از سایر طرح ها نداشته باشید.

استفاده از ابزارهای کمیتی در مدیریت زمان

همواره کوشش در استفاده از تکنولوژی های روز در زمینه برنامه ریزی برای مدیریت زمان خود داشته باشید استفاده از نرم افزارهای رایانه و نیز امکانات گوشی های همراه از این نکات می باشد.

 

جایگزین نیستند و در انتها هیچ گاه فراموش نکنید زمان ارزشمندترین سرمایه برای هر فرد، گروه و سازمان می باشد که با دیگر سرمایه ها به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست این سرمایه غیر قابل خریداری و نیز غیر قابل تولید می باشد پس بایستی به خوبی از آن مراقبت محافظت به اقدام آورد.

مدیریت زمان احتیاج به تمرین و مهارت دارد یک فرمول خاص برای آن وجود نداشته و عواملی مانند ویژگی های شخصی فرد، نوع فعالیت، میزان ممارست و انگیزه داشتن برای انجام آن دخیل هستند در زیر یک دسته روش ارائه می شوند که یادگیری و انجام آنها با در نظر گرفتن خصوصیات فردی می تواند در استفاده بهینه از زمان تأثیر موثری داشته باشد بایستی تکرار کرد که این روشها با تمرین و ممارست بایستی در فرد و رفتار روزانه او نهادینه شده و جزئی از ویژگی های شخصی او شود و این دست آوردی نیست که در یک یا دو روز حاصل شود.

  • تامل در چگونگی قرار دادن اولویت ها و هشیاری در تعبیر آن به مقتضیات
  • انجام دادن مرحله به مرحله وظایف و تکمیل یک یا حداکثر دو کار قبل از رفتن به کار دیگر
  • اشراف به کار و مصر بودن در دانستن اهداف و نتایج کاری که بایستی انجام گیرد

 

 

 پایان نامه پایان نامه تأثیر آموزش مهارت های مدیریت زمان بر کاهش اهمال کاری و عملکرد تحصیلی-سایت ارشدها

 

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه