تکه ای از متن پایان نامه :

 

پستی دارند، فیلم مستلزم به سالن نمایش می باشد، اما تلویزیون و رادیو برنامه‌هایش را بدون واسطه به خانه مخاطبین خود می‌برد.

چهارم تلویزیون قادر می باشد همزمان تعداد کثیری بیننده را زیر پوشش قرار دهد.

پنجم، تلویزیون به علت ارتباط مستقیم و فوری با بیننده و نشان دادن رویدادها به هنگام وقوع رسانه‌ای می باشد غیر قابل همه این برتری‌ها نمایانگر این نکته می باشد که تلویزیون نه تنها یک وسیله خبری و اطلاعاتی می باشد بلکه رسانه‌ای می باشد که تمامی ویژگی‌های سایر رسانه‌ها ‌را گرد آورده و آن‌ها را ‌دگرگون و تلفیق کرده می باشد. (همان، 14-13)

تلویزیون بخشی از واقعیت زندگی روزمره ملت و عالم صغیر دنیای اجتماعی ما را در نوردیده می باشد. تلویزیون در تنظیم و سازمان دهی این جهان نیز دخالت می‌کنند: در برنامه‌ریزی امور روزمره و تعامل اعضای خانواده تاثیر می‌گذارد و چارچوب‌هایی را برای ادراک جمعی (Collective Perception) ‌عرصه می‌سازد. جرج گربنر در جایی تلویزیون را باز وی فرهنگی نظم صنعتی خوانده بود. (دالگرن، 1380: 70)

کلیت تلویزیون در درون شبکه پیچیده‌ای از عوامل وابسته به هم جای دارد که این پدیده را هم محدود و هم فعال می‌کند. چند لایگی ساختاری تلویزیون گسترش تلاقی‌های ‌این رسانه را با سایر فناوری‌های ‌ارتباطاتی، شرایط مالکیت و مدیریت آن و تحول عمومی بازارهای فراملی رسانه‌ای، همگی بر تلویزیون تاثیر گذار بوده‌اند. (همان، 55-52)

تلویزیون آن‌چنان فراگیر می باشد که عملاً با زندگی روزمره بشر ممزوج می‌شود همه تلویزیون تماشا می‌کنند، پس این اقدام نفسا اشکالی ندارد. همه حایز یک نوع زندگی روزمره هستند پس این نوع زندگی هم نباید اشکالی داشته باشد. به این ترتیب تلویزیون و زندگی روزمره به مناطق امن تبدیل می‌شوند. (دالگرن، 1380: 71)

ژورنالیسم تلویزیونی زمینه وسیعی را در بر می‌گیرد. این زمینه فقط محدود به برنامه‌های خبری روزانه و مجله‌های ‌خبری هفتگی نیست. بلکه برنامه‌های ویژه علمی، اقتصادی و هنری را نیز شامل می‌شود.

رادیو همانند تمای رسانه‌ها ‌برای خود هاله‌ای دارد که گرداگرد او را گرفته می باشد و موجب می‌شود تا اثر آن بطور کامل مشهود نشود. در نگاه اول این گونه تصور می‌شود که هدف رادیو صرفاً خود شنونده می باشد که به نحوی صادقانه و کاملا انحصاری و خصوصی می‌خواهد او را تحت تأثیر قرار دهد، در حالی‌که واقعیت غیر 

 

 

 پایان نامه تأثیر شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان بی‌بی‌سی در مشارکت سیاسی دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی و تهران

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه