تکه ای از متن پایان نامه :

 

دارند و این دو علت دارد: دلیل اول این می باشد که این دانش آموزان که از خانواده‌های فقیر هستند، مجبور می‌شوند که برای پول در آوردن و کمک به خانواده، کمتر در کلاس‌های درس حضور داشته باشند و بیشتر به سر کار روند  و کسب درآمد کنند. دوم اینکه مدرسان زبان مدرسه‌های فقیر نشین از سطح زبانی پایینی برخوردار هستند و حتی نمی‌توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند.

پس برای پیشرفت زبان این دانش آموزان فقیر، بازی‌های آموزشی یادگیری زبان انگلیسی طراحی شده می باشد که مخصوص نصب بر روی تلفن‌های همراه می‌باشد، زیرا در این کشور، حتی کسانی که از درآمد کمی برخوردار هستند یک تلفن همراه دارند. بازی نصب شده بر روی تلفن همراه از این رو مفید می باشد که زبان آموزان در هر نکته‌ای که بایستی در نظر داشت این می باشد که بازی‌های رایانه‌ای مدرن تنها برای سرگرمی و لذت طراحی نشده‌اند، در نتیجه در امر آموزش برای پیشرفت در یادگیری و تنوع در آموزش نیز می‌توان از این بازی‌ها استفاده کرد که علاوه بر آموزش، با هدف سرگرمی کودکان طراحی شده‌اند. بازی‌های آموزشی رایانه‌ای، با طراحی، گرافیک و صداهای هیجان انگیز دانش آموزان را جذب بازی می‌کنند و بوسیله‌ی آن آموزش‌های مورد نظر صورت می‌گیرد. لذا معلمانی که به دنبال استفاده از روش‌های مدرن و متنوع آموزشی هستند می‌توانند از بازی‌های آموزشی رایانه‌ای استفاده کنند تا دانش آموزان را به یادگیری جذب کنند. لازم می باشد که این معلمان قبل از معرفی بازی به دانش آموزان، بازی‌های آموزشی مختلف را ارزیابی کرده و بازی‌هایی مطابق با درس و گروه سنی دانش‌آموزان را انتخاب نموده و سپس بازی را به آنان معرفی کرده و روش انجام آن را توضیح دهند.

برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان ایرانی نیز استفاده از بازی‌های رایانه‌ای می‌تواند مفید باشد و بدین وسیله معلمان می‌توانند زبان آموزان را به یادگیری درس زبان انگلیسی علاقه‌مند نمایند. املای کلمات انگلیسی یکی از مواردی می باشد که یادگیری آن برای اغلب زبان آموزان، خصوصا زبان آموزان کم سن، مشکل می‌باشد. بعضی ازمشکلات یادگیری نوشتار انگلیسی برای کودکان ایرانی به توضیح زیر می باشد:

الفبای زبان انگلیسی و زبان فارسی متفاوت می باشد: کودکان ایرانی که تازه با الفبای زبان فارسی آشنا شده‌اند و شیوه‌ی نوشتن الفبای فارسی و کلمات آن را یاد می‌گیرند، در کلاس‌های زبان انگلیسی که بعد از ساعات مدرسه برگزار می‌شود نیز شرکت می‌کنند و بایستی الفبای زبان انگلیسی و کلمات آن را نیز یاد بگیرند. از آنجا که نوشتار الفبای فارسی و الفبای انگلیسی 

 

 

 پایان نامه مطالعه تاثیر بازی ‌های آموزشی رایانه‌ای بر یادگیری املای کلمات زبان انگلیسی در کودکان ایرانی – سایت ارشدها

 

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

 

دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه تاثیر بازی‌های آموزشی رایانه‌ای بر یادگیری املای کلمات زبان انگلیسی در کودکان ایرانی