تکه ای از متن پایان نامه :

 

در ارتباط بشر‌ها با دیگران، نوشتار نسبت به گفتار کارآیی و وسعت بیشتری دارد. تاریخ تمدن بشری از طریق نوشتار، محفوظ و از نسلی به نسل دیگر منتقل شده می باشد. البته بایستی توجه نمود که ارتباط و ثبت وقایع از طریق گفتار، با در نظر داشتن تحولات تکنولوژی در سالیان اخیر میسر شده و وسعت زیادی یافته می باشد. نوارها و لوح‌های فشرده صوتی و تجهیزات مربوطه، امکان بهره برداری از گفتار در زمان‌های آینده و دور را برای آیندگان فراهم آورده می باشد.

تفاوت زبان‌های مختلف، چه باستانی و چه امروزی، به لحاظ ساختارهای گفتاری و نوشتاری آن‌ها می‌باشد. بعضی از زبان‌های رایج امروزی اگر چه به ظاهر و به لحاظ ساختارهای آن‌ها متفاوت هستند، لیکن دارای ریشه و پایه‌ی یکسانی می‌باشند. این نزدیکی ناشی از این می باشد که اقوامی بوده‌اند که از گفتار و نوشتار خاص خود استفاده می‌کرده‌اند و در هر برهه‌ای از زمان کوچ کرده‌اند. پس از گذشت قرن‌ها، تحولات و تغییراتی در زبان آن‌ها به وجودآمده و زبان‌های متفاوتی پدید آمده‌اند. مثالی از این مورد، زبان انگلوساکسون می باشد.

گفتار صوت می باشد و اصوات فقط در همان لحظه که تولید می‏شوند شنیده می‏شوند و اگر فردی بخواهد سخنان دیگران و یا افکار خود را همیشه به یاد داشته باشد بایستی از قدرت حافظه‏ی خود برای حفظ و نگهداری آن‌ها یاری بگیرد. اما مشکلی که هست این می باشد که بشر‏ها نمی‏توانند تمام موارد را دقیق و از آغاز تا انتهای عمر به خاطر بسپارند و نیاز می باشد که این تجربیات و اتفاقات جایی ثبت شود تا همیشگی باشد، لذا با در نظر داشتن این نیاز، نوشتار به وجودآمد.

باستان شناسان لوح‌هایی گلی مربوط به ده هزار سال پیش پیدا کرده‌اند که بر روی آن‌ها مواردی مربوط به حسابداری حک شده می باشد. بعد از آن، خطوط میخی حک شده بر روی لوح‌های گلی که به حدود دو هزار سال پیش بر می‌شود کشف

کارآیی هر زبان و میزان بهره برداری از آن بستگی به وسعت هر زبان و زمینه‌های فعالیت آن زبان دارد. مقصود از وسعت زبان، تعداد افرادی می باشد که با آن زبان تکلم می‌کنند، مطلب می‌نویسند و آن را گسترش می‌دهند. از طرف دیگر مقصود از زمینه‌های فعالیت هر زبان این می باشد که در چه علومی از آن زبان استفاده می‌شود و علوم مربوطه تا چه میزان و با چه کیفیتی در پویایی و تحرک می‌باشد. به طور مثال، زبان چینی وسعت زیادی دارد و افرادی که با آن تکلم می‌کنند کم نیستند؛ لیکن حالت بین المللی ندارد و زمینه‌های فعالیت در آن اندک می‌باشد و در حقیقت نقشی اساسی در ارتباطات بین المللی ندارد. در نقطه‌ی مقابل آن زبان انگلیسی می باشد که به لحاظ وسعت وضعیت مطلوبی دارد و تعداد افرادی که از آن به عنوان زبان مادری و زبان دوم بهره 

 

 

 پایان نامه مطالعه تاثیر بازی ‌های آموزشی رایانه‌ای بر یادگیری املای کلمات زبان انگلیسی در کودکان ایرانی – سایت ارشدها

 

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

 

دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه تاثیر بازی‌های آموزشی رایانه‌ای بر یادگیری املای کلمات زبان انگلیسی در کودکان ایرانی