دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد : تاثیر سواد اطلاعاتی بر میزان یادگیری وعملکرد تحصیلی دانشجویان تربیت بدنی 

تکه ای از متن پایان نامه :

 

معتقد می باشد بایستی به موازات آن ، آموزش مهارتهای اطلاع یابی نیز آموزش داده شود تا عدم آگاهی دانشجویان نسبت به رفتار اطلاع یابی دقیق، موجب سرگردانی و طولانی شدن روند پژوهش نشود( سود بخش،1384).

معطری نیز اظهار می دارد : افزایش و بهبود مهارتهای تفکر یادگیرندگان یکی از ابعاد مورد توجه در فرایند آموزش و یادگیری می باشد . در دوره مدرن امروزی که با افزایش زیاد از حد دانش روبرو هستیم؛ مسأله دانش اختصاصی کسب شده توسط فرد از اهمیت کمتری برخوردار می باشد زیرا آن چیز که بطور مشهود اهمیت بیشتری دارد ؛ این می باشد که افراد در ضمن فعالیتهای فکری، مهارتهایی را به دست آورند که آنها را قادر به هضم دانش جدید ساخته و در ارزیابی اطلاعات فراوانی که در کار با آن روبرو هستند ؛ یاری دهد( معطری ،1381).

فماندز[1]، هدف از سواد اطلاعاتی، کمک به افراد می باشد تا بتوانند بطور موثرتری بر مشکلات فائق آیند و تصمیمهای مناسبتری را در جامعه مبتنی بر شبکه های دیجیتالی رو به رشد اتخاذ کنند. شواهد و مدارک جمع آوری شده توسط گروه تحقیقات شرکت پیواینترنت[2] و … نشان می دهد که ما در حال حاضر در جامعه دیجیتالی مبتنی بر شبکه زندگی می کنیم و اینترنت تبدیل به بخش اساسی و جدایی ناپذیر از زندگی مان شده و استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات رشد قابل توجهی در سطح دوم ، سواد اطلاعاتی بعنوان یک موضوع پژوهشی مطرح می باشد .

سطح سوم ، سواد اطلاعاتی بعنوان یک رشته دانشگاهی مستقل مطرح می شود.

سطح چهارم ، بعنوان یکی از مولفه های مهم در برنامه ریزی درسی مقاطع مختلف آموزشی مطرح می باشد، جایگاه سواد اطلاعاتی در برنامه درسی بیش از آنکه بعنوان یک واحد درسی مطرح باشد ، یک رویکرد در آموزش می باشد.

سطح پنجم ، سواد اطلاعاتی در مقیاس کلان و در برنامه ریزیهای دراز مدت دولتها مطرح می شود.( منصوریان،1387).

2-5- یادگیری مادام العمر و سواد اطلاعاتی

[1] .Femandez

[2] .Pew Internet&American Life projector primary Research Group inc.

 

 

 پایان نامه پایان نامه تاثیر سواد اطلاعاتی بر میزان یادگیری وعملکرد تحصیلی دانشجویان تربیت بدنی-سایت ارشدها

 

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

 

پایان نامه ارشد گروه تربیت بدنی گرایش مدیریت ورزشی: تاثیر سواد اطلاعاتی بر میزان یادگیری وعملکرد تحصیلی دانشجویان تربیت بدنی