دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  مطالعه ویژگی های روان سنجی پرسشنامه استرس و ارتباط آن با پرسشنامه سلامت عمومی

تکه ای از متن پایان نامه :

 

اما ترشح منفی مداوم استروئیدها موجب کاهش التهاب می شود و از تشکیل آنتی بادیها جلوگیری می کند در نتیجه بدن در برابر عفونتها مانند سرما خوردگی آسیب پذیر می شود (بارنارد[1] و همکاران 2005؛ کوهن و همکاران ،2001 و 2003).

سردردهای عصبی و میگرنی: سردردها از شایع ترین بیماری جسمی ناشی از استرس به شمار می آید در ایالات متحده تقریباً 20 درصد مردم سردردهای شدید دارند. سردردهای عصبی و میگرنی شایع ترین علائم این نوع سردردهاست.

در دو مرحله اول نشانگان کلی سازگاری، احتمالاً به انقباض ماهیچه ها در ناحیه سر شانه ها، گردن، پیشانی و پوست دچار می شویم. تداوم استرس موجب انقباض همیشگی ماهیچه ها می شود و متعاقب آن سردردهای عصبی ناشی از انقباض ماهیچه بروز می کند. عوامل روان شناسی نظیر گرایش به رویدادهای منفی فاجعه آمیز یعنی کنترل آنها با روش نادرست موجب سردرهای عصبی می شود (یوکستاد[2] و همکاران 1996). ترکیب استرس و یافته های پژوهشی درمورد تاثیر عواملخطر نشان می دهد، افرادی که برای ابراز خشم بیشتر متمایل هستند،  سه برابر بیشتر از سایر افراد در معرض خطر حمله های قلبی قرار دارند( ویلیامز و همکاران،2000). هورمونهای استرس مرتبط با خشم می توانند ؛ عروق خونی را منقبض کنند و حمله های قلبی پدید آورند( راتوس ،2007؛ ترجمه ابراهیمی مقدم و همکاران،1386).

سرطان: در ایالات متحده سرطان قاتل شماره یک زنان و قاتل شماره دو مردان به حساب می آید(جامعه سرطان آمریکا،2005). مشخصه سرطان عبارت می باشد، از رشد نابهنجار یا سریع سلول ها که ممکن می باشد در هر نقطه از بدن رخ دهد به نظر می رسد، که بدن به طور دائم سلولهای سرطانی را رشد می دهد، با این حال این سلول ها در مقابل دستگاه ایمنی بدن تخریب می شوند، افرادی که دستگاه ایمنی انها به دلیل عوامل جسمانی یا روان شناختی آسیب می بیند، به احتمال زیاد دچار تومور می شوند (آنتونی، 2003).

ریچل یهودا[3] اظهار می دارد که گاهی استرس می تواند سطح کورتیزول را پایی بیاورد و توانایی دستگاه ایمنی را برای از بین بردن سلولهای سرطانی کاهش دهد.

[1] Barnard

[2] Ukestad

[3] Reachel Yehuda

 

 

 پایان نامه پایان نامه مطالعه ویژگی های روان سنجی پرسشنامه استرس و ارتباط آن با پرسشنامه سلامت عمومی-سایت ارشدها

 

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه