تکه ای از متن پایان نامه :

 

از آنجا  که بازیکن/ زبان آموز دوست دارد امتیاز بالاتری نسبت به همکلاسی‌های خود کسب کند، بازی را با سرعت و دقت بیشتری انجام می‌دهد و در نتیجه با انجام این بازی و تکرار آن، هجی کلمات در ذهن وی حک می‌شود. به طور مثال، برای هجی کردن آن سری از کلمات که حروف ساکن دارند، زبان آموزان با دیدن جاهای خالی بایستی حدس بزنند که چه حرفی در نوشتن املای کلمه جا مانده می باشد و کدام حرف می باشد که در هجی کلمه هست اما تلفظ نمی‌شود. بعد از حدس زدن آن حرف و یادگرفتن هجی کامل کلمه، دفعه‌ی بعد که بازی را انجام می‌دهند، می‌دانند که چه حرفی در نوشتار کلمه‌ی مورد نظر هست که نوشته می‌شود اما خوانده نمی‌شود. لذا بدون تلف کردن وقت و یا بدون انتخاب حروف اشتباه کلمه را نوشته، امتیاز کامل را می‌گیرند و به کلمه یا مرحله‌ی بعد می‌روند.

 

 

3-3- روش به دست آوردن داده‌ها

 

همان طور که گفته شد، برای انجام این پژوهش 67 زبان آموز کانون زبان ایران بخش کودکان مورد پژوهش قرار گرفتند. تمام زبان آموزان بین 9 تا 10 سال سن داشته و همگی در ترم هشت مشغول به تحصیل بودند. از این 67 زبان آموز، 33 نفر در یک کلاس ( کلاس الف/ گروه آزمودنی) و 34 نفر در کلاس دیگر (کلاس ب/ گروه شاهد) حضور داشتند و روش تدریس معلم و دروس آموزشی در هر دو کلاس به یک صورت بوده و تفاوت این دو گروه تنها در نحوه‌ی انجام تکالیف در چهارده جلسه‌ی آخر ترم بوده می باشد.

3-3-1- مطالعه تاثیر بازی آموزشی رایانه‌ای Fun Spelling بر یادگیری املای در این قسمت  از پژوهش، تاثیر بازی آموزشی Fun Spelling بر یادگیری املای کلمات هم آوا مورد مطالعه قرار گرفت. همان طور که قبلا گفته شد، کلمات هم آوا آن دسته از کلماتی هستند که مانند هم تلفظ می‌شوند اما از لحاظ نوشتار و معنا متفاوت می‌باشند.

در انجام این پژوهش نیز املای زبان آموزان دو گروه مورد آزمایش قرار گرفت. آغاز املای زبان آموزان برای انجام این کار مطالعه گردید تا تعداد کلمات هم آوا  در هر املا مشخص شود. سپس نمره‌ای که هر زبان آموز در پیش آزمون املای این دسته از کلمات به دست آورده محاسبه 

 

 

 پایان نامه مطالعه تاثیر بازی ‌های آموزشی رایانه‌ای بر یادگیری املای کلمات زبان انگلیسی در کودکان ایرانی – سایت ارشدها

 

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

 

دانلود پایان نامه ارشد : مطالعه تاثیر بازی‌های آموزشی رایانه‌ای بر یادگیری املای کلمات زبان انگلیسی در کودکان ایرانی