تکه ای از متن پایان نامه :

 

متفاوتی به شمار می­روند­.از نظر هندریکسون[1] نیز این نکته مطرح می باشد که«اگر چه صورتهای مالی سود وزیان و گردش وجه نقد به اطلاعات واحدی در طول زمان بر می­گردند اما منعکس کننده­ی اطلاعات و مفاهیم متفاوتی هستند (تهرانی و حصارزاده، ۱۳۸۸)­.

ديتمار و همكاران[2](2003) استدلال نمودند كه اثر محدوديت­هاي مالي بر رويه تامين مالي شركتها، مي­تواند به وسيله تمايل شركتها براي ذخيره قسمت عمده­اي از جريان­هاي نقدي نمايان شوند. در نتيجه، شركت­هاي با محدوديت مالي بايد از حساسيت جريان نقدي وجه نقد بالايي برخوردار بوده و نگهداري وجوه نقد شركت­هاي بدون محدوديت مالي نبايد به طور سيستماتيكي وابسته به ميزان و تغييرات در جريان­هاي نقدي آن­ها باشد. استدلال الميدا وديگران مبتني بر انگيزه احتياطي از نگهداري وجوه نقد می باشد. بدين صورت كه شركت­هاي با محدوديت مالي به مقصود بهره­برداري از فرصت­هاي سرمايه­گذاري سود­آور آتي و جلو­گيري از عدم بهره­برداري از چنين فرصت­هاي سرمايه­گذاري غير منتظره­اي، قسمت زيادي از جريان نقدي را انباشته مي­كنند. آنها نشان دادند كه شركت­هاي با محدوديت مالي از حساسيت جريان نقدي- وجه نقد بالاتري نسبت به شركت­هاي بدون محدوديت مالي برخوردار هستند، نشان دادند كه شركت هاي با محدوديت مالي و نيازهاي پوششي بالا(شركت­هايي كه داراي جريان­هاي نقدي پايين و فرصت­هاي رشد بالاتري هستند) تمايلي قوي براي انباشت وجوه نقدي حاصل از جريان نقدي مازاد داشته و ميزان بدهي خودشان را عمدتاً تغيير نمي­دهند. در مقابل، شركت­هاي با محدوديت مالي و نيازهاي پوششي پايين مشابه با شركت­هاي بدون محدوديت مالي اقدام نموده و عمدتاً اقدام به كاهش بدهي­ها نموده (به دليل حفظ ظرفيت استقراضي) و تنها مبالغ پاييني از جريان نقدي مازاد را به حساب­هاي وجوه نقدي منتقل مي­كنند(ديتمار و همكاران، 2003).

[1] Hendriksen

[2] Dittmar, A., J. Mahrt-Smith, and H. Servaes

 

 

 پایان نامه پایان نامه ارزیابی مقایسه ای ضریب پایداری جنبه های مختلف اقلام تعهدی با ضریب پایداری جریان نقدی – سایت ارشدها

 

 

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه